MINDENNAPOS TESTNEVELÉS SPORTÁGI ÓRÁKKAL

Az új Nemzeti Alaptanterv bevezetése óta, a 2020/2021-es tanévtől kezdődően 1. évfolyamtól felmenő rendszerben nem indítunk testnevelés orientációs osztályt, az eddigi eredményeinket a heti öt testnevelés óra maximális kihasználásával, s a mindennapi testnevelés keretében sportági órák, sportkörök biztosításával kívánjuk elérni.

Célunk olyan testi műveltséget adni, mely a tanulók későbbi cselekvési biztonságát, fizikai aktivitását megalapozza. Fontosnak tartjuk, hogy a gyerekek számára vonzóvá tegyük a mindennapi mozgást. Megtanítjuk diákjainkat a siker, a kudarc, a győzelem, a vereség feldolgozására, a konfliktusok helyes kezelésére. A tanórákon kívül sokféle vonzó programot kínálunk az érdeklődők számára.

Labdarúgásban, atlétikában, kosárlabdában, lövészetben, valamint szertorna sportágában próbálhatják ki tanulóink tehetségüket. Bekapcsolódunk az országos programokba, mint például a Magyar Diáksport Napja, sikeresen veszünk részt a különböző sportágak diákolimpiai versenyein.

Iskolánk bekapcsolódik a sport- és az utánpótlás-nevelés területi, regionális és országos rendszerébe, együttműködik a partnerintézményeivel (sportegyesületekkel pl: NYÍKSE kosárlabda egyesület, Nyíregyházi Spartacus Football Club, Nyíregyházi Sportcentrum), az érintett sportágak (szak) szövetségeivel. (MLSZ, MKOSZ, Magyar Úszó Szövetség)

Az 1-2. osztályos tanulóink úszásoktatáson vesznek részt a Magyar Úszó Szövetség által indított Úszó Nemzet Program keretében, mely az úszásoktatáson túl, egy tehetségkiválasztó program is. A 4. és 6. évfolyamon diákjaink a fenntartó által biztosított úszásoktatásban vesznek részt.

A Rúgj labdába! – Focizz az iskolában! program sportfoglalkozásain az 1-2. évfolyam tanulóinak a labdaügyességének, a labdás készségeiknek fejlesztése történik. A labdajátékokban tehetséges diákok 3. évfolyamtól kosárlabda és labdarúgás sportkörökben folytathatják tovább választott tevékenységüket. A 3-4. évfolyam diákjai a „Kosárpalánta”, az 1-4. évfolyam diákjai a „Dobd a kosárba”, tehetséggondozó programban kapcsolódhatnak be. Ezen célja, valamint a tehetségek kiválasztása. Az alsó és felső tagozaton működő atlétikai és szertorna sportkörök tagjai városi és megyei versenyeken évek óta szép sikereket érnek el. A felső tagozatos lövészeink megyei és országos sikerekkel is büszkélkedhetnek. A tanórai és a tanórán kívüli foglalkozások helyszíne az iskolánk 1000 m2-es tornaterme, az Örökösföldi Sportcentrum és/vagy FILO Sportcentrum illetve az Eismann Városi uszoda.

Télen rendszeresen korcsolyázni visszük tanulóinkat a Városi Jégpályára, tavasszal és ősszel pedig kerékpártúrákat szervezünk diákjainknak. Felsős diákjainknak a testi-lelki egészségük megőrzése érdekében gyermekjóga foglalkozáson is részt vehetnek.

Munkánkat akkor tartjuk sikeresnek, ha tanítványaink fizikai erőnléte folyamatosan javul, a tehetséges tanulóink bekapcsolódnak a város sportéletébe, illetve sikeres felvételit nyernek a testnevelés tagozatos, vagy rendészeti középiskolákba.

Sok időt és energiát fordítunk arra, hogy a versenyeken (diák olimpia) elérjék azokat az eredményeket tanulóink, amelyekre képesek, s kiemelkedő képességű tanulóinkat tehetséggondozó tevékenységünknek is köszönhetően, minél nagyobb sikerhez juttassuk.