Focizz az iskolában!

Együttműködési tájékoztató

Iskolánk a 2023-2024. tanévben a fenntartónkkal - Nyíregyházi Tankerületi Központ -, és az Apáczai Csere János Általános Iskola és AMI társintézménnyel közösen együttműködési megállapodást kötött a Spartacus 1928 Nonprofit Kft. (Bozsik Labdarúgó Akadémia) sportszervezettel.

Az együttműködés során a sportszervezet a heti öt testnevelés óra keretében szervezi meg a 2. évfolyamon kijelölt osztályok tanulói számára a „Focizz az iskolában!” programot.

A program során a heti 2x45 perces órákhoz a sportszervezet ingyenesen biztosítja a tanórai foglalkozás megvalósításához a helyszínt (Örökösföldi Sportcentrum és/vagy FILÓ Sportcentrum), az utazást és a szakedzőt. A szakmai programot a iskola helyi tantervének és alkalmazott testnevelés tanmenetének figyelembe vételével a pedagógusokkal és intézményvezetővel egyeztetve a sportszervezet dolgozza ki, melynek célja a labdás készségek fejlesztése. A tanórákat a szakedző és a pedagógus közösen vezeti.