Pályázat kódja: NTP-MTTD-20-0065

„A matematikai, természettudományos és digitális kompetenciák erősítését szolgáló hazai és határon túli tehetségsegítő programok támogatása” pályázat

Program címe: Öko diákkör a Fenntartható Fejlődés jegyében Pályázó neve: Nyíregyházi Tankerületi Központ - Nyíregyházi Móra Ferenc Általános Iskola Projekt címe: Öko Diákkör a Fenntartható Fejlődésért Projekt kezdete: 2020.07.01. Projekt vége: 2021.06.30. Elnyert támogatás: 1.338.000.- Ft Pályázat koordinátora: Tömöri László – szaktanár

Támogató:

Öko Diákkör a Fenntartható Fejlődésért

Örömmel értesítünk minden érdeklődőt, hogy Örökös Ökoiskolánk, egy újabb pályázaton nyert környezetvédelmi tevékenységeket támogató pályázaton.

A projekt során 12 tehetséges felső tagozatos diákot fogunk környezetvédelmi szakkörünk során foglalkoztatni. A program egyik pillére az új iskolai tankertünk; melyet klubunkkal, öko- és mintakertként szeretnénk megismertetni a térség iskolái számára. Másik gyakorlati oldala a megvalósításnak az elméleti tartalmakat kiegészítő modellező, mérő- és elemző kísérletek.

A program során, 3 napos szaktáborba is tervezünk eljutni, melynek helyszíne Gömörszőlős a fenntartható település, ahol a miskolci Ökológiai Intézet a Fenntartható Fejlődésért Alapítvány, mint házigazda fogadja majd a diákokat és tartanak szakmai programokat.

Eredményeinket, elkészült munkáinkat az iskola által évek óta megrendezendő Cinegekirály versenyünkön mutatjuk be a tankerület résztvevő iskoláinak.

Felsorolás szerűen néhány tervezett tevékenység: