A MUZSIKA ZENEISKOLA Alapfokú Művészeti Iskola 1998. évi megalakulása óta végzi a Móra Ferenc Általános Iskolában a gyerekek hangszeres oktatását. A hozzánk beiratkozók az alábbi hangszereken tanulhatnak:

-furulya, fuvola, klarinét, trombita, hegedű, gitár, zongora, ütős hangszerek

A Móra Iskola és a Muzsika Zeneiskola között az évek során magas fokú szakmai együttműködés alakult ki. Rendszeresen kapunk felkérést, hogy tanulóink hangszeres játékukkal, színesítsék az iskola ünnepségeit, rendezvényeit. (Zene világnapi koncert, Karácsonyi műsor, Népdaléneklési verseny stb.), részt veszünk a hátrányos helyzetű, tanulási, magatartásbeli-, szocializációs nehézségekkel küzdő gyermekek felzárkóztatásában, hiszen erre a zenetanulás, a közös muzsikálás kiváló eszköz.

2023. ápr.28-án immár 2. alkalommal rendeztük meg a MÓRA-MUZSIKA Gitártalálkozót,

A legtehetségesebb mórás zenészpalánták külső szakmai fórumokon, városi rendezvényeken, regionális, országos és nemzetközi versenyeken is rendszeresen remekelnek. Az elmúlt évben furulyás, gitáros és zongorista növendékek szereztek érmet hangszeres versenyen.