Móra Diáksport Egyesület

Neve: Móra Ferenc Általános Iskola Diáksport Egyesület

Alakulása: 1997. szeptember 15.

Elnöke: Kantárné Pál Ágota

Tagjai: az iskola tanulói, akik a beiratkozáskor automatikusan a Móra DSE tagjává válnak.

Tagdíj: tanévente 1000 Ft/fő, melyet minden év november 15-éig esedékes befizetni a DSE pénztárába az osztályfőnökökön keresztül.

Feladata: a mindennapos testedzés iskolai feladatainak segítése, sportfoglalkozások, versenyek, sportrendezvények szervezése

Céljai:

Cél, hogy

A célok elérése érdekében az Egyesület az alábbi sportcsoportokat működteti:

Évről-évre részt veszünk a Magyar Diáksport Szövetség által rendezett diákolimpia versenyrendszerben, egyéni és csapat sportágakban.

Az Egyesület által szervezett Móra Labdarúgó Kupa komoly múltra tekint vissza, minden évben megrendezzük.

Kiadásai:

A DSE és az iskola kapcsolata jó, kölcsönösen segítik egymást.

A DSE biztosítja a szakszerű foglalkozást, megszervezi a tanórán kívüli sportprogramokat, hozzájárul az iskolai testnevelés és sport tárgyi feltételeinek szinten tartásához, fejlesztéséhez.