ORSZÁGOS ISKOLAKERT-FEJLESZTÉSI PROGRAM

Iskolánk sikeresen pályázott az Agrárminisztérium által támogatott Iskolakerti Alapozó Alprogram III. ütemére mely 2020.02.01 – 2021.01.31 között valósul meg.

A program célja többek között, új iskolakertek létrehozása és iskolakerti mentor intézmények kialakítása, felkészítése.

Mi az ISKOLAKERT “KEZDŐ” kategóriában lettünk támogatottak – ezt azt jelenti, hogy a már meglévő belső „kocka udvarunkon” iskolakertet alakítunk ki, és pl. technika órák keretében, szakköri foglalkozások alkalmával a gyerekek segítségével fenntartjuk.

Ehhez a program biztosít egy indító kertészeti eszköz-, illetve vetőmagcsomag készletet; valamint egy fő, akkreditált „Iskolakerti alapozó” pedagógus-továbbképzésben részesül. Ezen túl, kertészeti mentorálást biztosítanak, azaz intézményünk ökológiai szemléletű kertész szakember segítségét kapja, aki helyszíni látogatás során segít átgondolni a termesztéstechnológiát és a növényvédelmet, a tapasztalatok alapján írásos javaslatot készít, a program futamideje alatt.

Köszönjük ezúton is a támogatást, a lehetőséget!

Bővebb információ az iskolakertekről: www.iskolakertekert.hu