ALAPÍTVÁNYUNKRÓL

29 évvel ezelőtt, iskolánk pedagógusai úgy gondolták, kellene egy olyan szervezet, amely támogatja, segíti az örökösföldi 21.Számú Általános Iskola diákjait. Így 1994. szeptember 4-én 52 pedagógus egy külső személlyel, Molnár Lászlóval közösen létrehozták az Örökösföld Tanulóiért Alapítványt. Az alapító tagok megválasztották a kuratórium tagjait (4 fő) és elnökét, aki Molnár László lett, és meghatározták az alapítvány céljait is.
Megkezdődött a kuratórium tevékenysége a szülők és a pedagógusok együttműködésével, amely azóta is töretlenül folyik a célok megvalósítása érdekében.

Céljaink: A Móra Ferenc Általános Iskolába járó tanulók nevelésének és oktatásának segítése, támogatása, különös tekintettel az alábbiakra:

Kiemelten támogatjuk még a megrendezésre kerülő iskolai tanulmányi versenyeket, az úszásoktatást, hozzájárulunk az jutalomkönyvek vásárlásához, a kirándulások, nyári táborozások, külföldi tanulmányutak, az erdei iskola költségeihez.
Az elmúlt években támogatást nyújtottunk az iskolai eszközállomány növekedéséhez: iskolai könyvtár könyvállománya, iskolai színpad megújítása, az iskolai hangosítás (mélynyomó) vásárlása, ebédlői függöny teljes cseréje, projektor és vetítővászon vásárlása.

Bevételi forrásaink nagy részét a számunkra felajánlott személyi jövedelemadó 1 %-a, a támogatójegyek, pályázatok bevételei, illetve a rendezvényeinkből befolyt összegek adják.

Rendezvényeink: Hagyományosan minden évben megrendezzük alapítványi bálunkat, melyen jó hangulatban töltünk el egy estét a minket támogató szülőkkel.
Kétévente SULI-BULI CSALÁDI NAP-ot szervezünk, ahol a tanulók a szüleikkel, rokonaikkal, az osztálytársak családjaikkal, a pedagógusokkal közösen beszélgetnek, játszanak, sportolnak. Alkalomszerűen szervezünk programokat a közösségi nevelés, a jó osztályközösségek kialakítására. Pl. Gyermeknapi program, amivel több alkalommal sikerült iskolánk minden tanulója részére felejthetetlen élményt nyújtani. Ilyen volt az X-faktor koncert (3 fellépővel) vagy a mozilátogatás több alkalommal a Nyírplázában a Cinema moziban. Az elmúlt években pedig közösen az iskolai diáksport egyesülettel szervezzük meg a gyermeknapi élményprogramokat a tanulók nagy megelégedésére.

1994-től a kuratórium tagjai voltak és hosszabb-rövidebb ideig segítették az alapítvány munkáját: Szász Károlyné, Szatmári Barna, Kovács J. Barnáné, Lengyelné Bodnár Tünde, Kovács Zoltánné Vass Éva, Burgony Tibor, Joó László, Dr. Benedekné Hajdú Klára, Péterné Labant Andrea, Földesiné Pethe Andrea, Bagonyi László, László György, Schneider Gabriella, Molnár Tibor, Sipos Attila

2023-ban a kuratórium létszáma 7 fő, 1 elnök és 6 tag képviseli az alapítványt.

Jelenleg a kuratórium elnöke: Bohács József
Tagjai: Czene Lajosné, Nagy Mónika, Estókné Cservenyák Csilla, Biróné Lipcsei Mónika, Czimer Éva, Bakai Judit